Akcesoria do szlifierek, które warto mieć

Szlifierka to wielofunkcyjne urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym przydomowym warsztacie. Aby w pełni wykorzystać jej potencjał, warto wyposażyć się w akcesoria, które umożliwiają jej zastosowanie w rozmaitych, często różnorodnych czynnościach. Poznaj te, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę – zapraszamy!

O zaletach szlifierek

Szlifierka – ja sama nazwa wskazuje – służy do szlifowania. Jeśli sądzisz jednak, że to wszystko, co ma Ci do zaoferowania to elektronarzędzie https://www.bricomarche.pl/narzedzia-i-akcesoria/elektronarzedzia-akcesoria – jesteś w dużym błędzie. Lista czynności, gdzie swoje zastosowanie znajdzie to praktyczne urządzenie, jest znaczne dłuższa niż jedynie wyrównanie chropowatej powierzchni. Szlifowanie może bowiem dotyczyć powierzchni płaskich, które należy wygładzić. Nierzadko związane jest np. z rdzą, która pojawiła się na metalowych elementach, np. w samochodzie. Szlifierka kątowa zakończona specjalnym ostrzem okazuje się przydatne przy pracach remontowych, gdy zachodzi potrzeba skrócenia płytek ceramicznych albo jesteśmy zmuszeni pozbyć się nieestetycznych pozostałości po lakierze lub farbie ze starego mebla. 

Akcesoria idealne do szlifierek

Szlifierka powinna być uważana za podstawę, którą śmiało można rozbudowywać o całkowicie nowe funkcje. Akcesoria dostępne na rynku sprawiają, że możliwość wygładzania powierzchni to nie wszystko. Specjalne, przeznaczone do poszczególnych grup materiałów tarcze, umożliwiają nie tylko polerowanie, ale także przecinanie materiałów takich jak ceramika, gres, a nawet beton. 

Wśród akcesoriów, o które warto wzbogacić swoją szlifierkę oscylacyjną, są papiery ścierne o różnej gradacji i przeznaczeniu. Duże znaczenie ma tzw. ziarno, które świadczy o właściwościach ściernych danego papieru. W swoich zasobach dobrze jest mieć zarówno te, dedykowane powierzchniom drewnianym, jak i tworzywom sztucznym, czy lubiącemu łapać rdzę metalowi. Dobrym rozwiązaniem są arkusze lub rolki, które można w odpowiedni sposób dopasować do swojego urządzenia. Końcówki wykonane z filcu znajdą zastosowanie w drobnych pracach rzemieślniczych, takich jak renowacja antycznych mebli, czy odświeżanie elementów ogrodowych.

Szczególną uwagę należy poświęcić modelom z możliwością podłączenia do odkurzacza. To doskonały patent usprawniający prace remontowe takie jak czyszczenie gładzi szpachlowej. Dzięki temu rozwiązaniu minimalizujemy ryzyko rozprzestrzeniania się pyłu i brudu, powstałego wskutek gładzenia ścian.

Redakcja look-design.pl