Kwiaty nie tylko w doniczce…

Gotowe doniczki są wygodne i szeroko dostępne. Można przebierać we wzorach i kolorach. Ale nie są jedynym rozwiązaniem. Rośliny mogą rosnąć również w innych pojemnikach, nietypowych i nieoczywistych. Warto czasami się natrudzić. Dla efektu warto.

Nietypowe doniczki

Pojemniki, które docelowo nie miały służyć roślinom…No bo kwiaty w puszce po herbacie? Oczywiście, pod warunkiem, że puszka jest ładna, nie jest zniszczona i pasuje do naszego wnętrza. Storczyk nie będzie narzekał na taką nietypową doniczkę, a my wykorzystamy puszkę do innego celu. Dając jej drugie życie, chronimy środowisko.

Podobnie czynimy, wybierając kubki i filiżanki. Rzecz jasna posadzimy w nich mniejsze rośliny, na przykład kaktus, gerbery lub aloes. A może zioła? Kubek może być fantastyczna doniczką. Na pewno designerską i niedrogą.

Koszyczki z wikliny są na topie

Wykonane z naturalnego materiału, przyjazne środowisku i uniwersalne, pasujące do różnych stylów. Najlepiej wykorzystać je jako osłonki. Są lekkie, więc można zrobić z nich kwietnik. Wystarczy przymocować do wiklinowego koszyczka jutowy sznurek i kwiaty będą w widocznym miejscu.

Mamy za dużo salaterek w kuchni? Będzie doniczka. Szklana salaterka wygląda efektownie, ponieważ widać co jest w środku. To dobre rozwiązanie dla roślin z płytkim systemem korzeniowym.

Rośliny są piękne same w sobie, ale warto je ładnie wyeksponować. Tym bardziej, że kwiaty nigdy nie wychodzą z mody. Doniczki to pole do popisu dla naszej…kreatywności.

Zobacz więcej na temat kwiatów i ogrodu na creativefarm.com.pl

Redakcja look-design.pl