Elektronarzędzia, które każdy z nas powinien mieć w swoim domu!

Prace remontowe nigdy nie należą do najłatwiejszych. Mimo to większość z nas stara się je przeprowadzić samodzielnie. W końcu jest to duża oszczędność pieniędzy. Aby jednak aranżacja wnętrza była udana, należy kupić odpowiednie elektronarzędzia. Bez nich bowiem w większości przypadków nic nie zdziałamy. Jakie urządzenia należy zatem kupić? Sklep z narzędziami online czy stacjonarny – gdzie zaopatrzyć się w elektronarzędzia? Które z nich okażą się niezastąpione nie tylko w przypadku gruntownego remontu? Sprawdź!

Wkrętarki – prawdziwy must have

Elektronarzędziem, które każdy z nas powinien mieć w swoim domu, jest oczywiście wkrętarka. Bez niej bowiem tak naprawdę nie jesteśmy w stanie wykonać większości prac remontowych. Dobrej jakości wkrętarki pomogą nam bowiem w mocowaniu wszelkich elementów dekoracyjnych czy okuć drzwiowych. Do tego takie urządzenie okaże się niezastąpione podczas skręcania mebli. Samymi śrubokrętami czy kluczami niestety tylko dołożymy sobie niepotrzebnie pracy. Wkrętarka, która poradzi sobie z większością zadań, musi cechować się oczywiście wysoką mocą, możliwością regulacji momentu obrotowego, a także przełącznikiem dwubiegowym zmieniającym zakres jej obrotów. Pamiętajmy, że dobre urządzenie wcale nie musi być drogie. Za ok. 200 zł znajdziemy już naprawdę godny polecenia sprzęt. 

Wiertarka wraz z odpowiednimi wiertłami

Urządzeniem, które z pewnością docenimy podczas niejednego remontu, jest również wiertarka. Oczywiście większość wkrętarek również umożliwia nam wiercenie w różnych materiałach, jednak pamiętajmy, że w ten sposób poradzimy sobie tylko z niektórymi z tworzyw. Gdy np. przeprowadzamy remont w bloku i musimy zrobić otwory w ścianach postawionych z żelbetonu, wkrętarka raczej za wiele nie zdziała. Wtedy potrzebujemy po prostu wysokiej jakości wiertarki o dużej mocy. Pamiętajmy jednak, że sam sprzęt to nie wszystko. Aby poradzić sobie z każdym materiałem, musimy również kupić odpowiednie wiertła i używać ich zgodnie z przeznaczeniem. 

Wyrzynarka elektryczna

Wyrzynarka to elektronarzędzie, które ciężko znaleźć w większości domów. Jest to jednak dość spory błąd, szczególnie jeśli w najbliższym czasie planujemy remont. Z jej pomocą jesteśmy przecież w stanie wykonać perfekcyjne cięcie np. w drewnianych panelach podłogowych czy listwach kamuflujących. Dzięki temu wszelkie linie cięcia będą proste i pozbawione najróżniejszych ubytków czy też nieestetycznych “ząbków”. Radzimy jednak, by z tym urządzeniem obchodzić się dość ostrożnie. Skupmy się dokładnie na tym, co robimy, a przed wykonaniem cięcia narysujmy np. ołówkiem linię, która ma być naszym punktem zaczepienia. 

Pistolet do malowania

Co ciekawe, osoby planujące większy remont lub też często zmieniające aranżację swojego mieszkania, powinny także mieć w swoim domu pistolet do malowania. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest to dość tanie elektronarzędzie, z którego pomocą zaoszczędzimy sporą ilość czasu oraz nerwów. Sprzęt ten jest bowiem wręcz idealnym zamiennikiem klasycznego wałka. Z jego pomocą pomalujemy natryskowo ściany, a także inne powierzchnie. Wystarczy, że nalejemy do specjalnego pojemniczka odpowiednią farbę i dokładnie rozpylimy ją po całym obszarze. Tym sposobem całe mieszkanie zostanie pomalowane bez zacieków czy prześwitów. Dotrzemy także w każdy, nawet ten najmniejszy zakamarek. Do tego sprzątanie po remoncie okaże się o wiele łatwiejsze. Nie zauważymy nigdzie bowiem wielkich plam z farby.

Z wszystkimi wyżej wymienionymi elektronarzędziami, każdy remont stanie się zdecydowanie przyjemniejszy!

Redakcja look-design.pl