ZASADA TRÓJKĄTA ROBOCZEGO W KUCHNI NA WYMIAR

0
557
Kuchnie na wymiar Kraków

Planując kuchnię, chcemy aby była ona funkcjonalna. Chyba każdemu z nas zależy na tym, aby poruszanie się po tym pomieszczeniu było proste, a wszystkie narzędzia zawsze znajdywały się pod ręką. Z tego względu należy pamiętać o jedne, złotej zasadzie, której z łatwością dopilnujemy decydując się na kuchnie na wymiar.

FUNKCJONALNOŚĆ PONAD WSZYSTKO!

„Trójkąt roboczy” to termin, który określa właściwe rozmieszczenie najważniejszych sprzętów kuchennych. Mowa o lodówce, zlewozmywaku oraz kuchence/płycie grzejnej. Co do zasady, powinny zostać umieszczone w takiej odległości od siebie, aby zapewnić swobodne poruszanie się po kuchni, a jednocześnie szybkie dotarcie do wybranego miejsca. Według „trójkąta roboczego” te kluczowe sprzęty AGD powinny znajdować się na jego wierzchołkach. Zapewni to wysoką funkcjonalność oraz intuicyjną obsługę kuchni.

I tak:

  • Odległość między lodówką a zlewozmywakiem powinna wynosić od 120 do 210 centymetrów;
  • Odległość między zlewozmywakiem a kuchenką/płytą grzejną powinna liczyć od 90 (w bardzo małych pomieszczeniach) do 210 centymetrów;
  • Odległość między lodówką a kuchenką/płytą grzejną powinna wynosić od 120 do 270 centymetrów.

Między poszczególnymi elementami powinien zostać umieszczony blat roboczy, na którym możemy przygotowywać swoje posiłki. Przy lodówce blat służy do tego, aby wyłożyć na nim wszystkie potrzebne składniki. Przestrzeń robocza przy zlewozmywaku pozwala na odłożenie na bok umytych warzyw oraz mięsa i przygotowanie ich do ewentualnej obróbki termicznej. Jeśli chodzi o blat przy kuchence, służy on wyłożeniu dania na talerze.

EKSPERCI WSZYSTKIEGO DOPILNUJĄ

Zaplanowanie trójkąta roboczego wydaje się być nieskomplikowane. W praktyce jednak wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Warto więc postawić na kuchnie na wymiar w Krakowie i zostawić to specjalistom. Projektant tak rozmieści podstawowe sprzęty AGD i wszystkie inne, dodatkowe, aby korzystanie z kuchni przynosiło nam wiele radości, a do niektórych czynności dochodziło wręcz intuicyjnie.

Wybierając kuchnie na wymiar w Krakowie zyskujemy jednak znacznie więcej. To pewność, że wszystkie meble kuchenne wykonane zostaną pod nasz konkretny metraż. Będziemy również mieć ogromny wpływ na materiały, które zostaną wykorzystane przy ich produkcji.

Jeśli szukasz wysokiej klasy firmy, która oferuje kuchnie na wymiar w Krakowie, koniecznie sprawdź ofertę Meble Prato!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here