Wełniane koce – czy warto?

0
28

Spora rzesza osób, staje obecnie w swoim życiu przed dylematem, w jaki sposób uświetnić swój poziom życia. Pomimo tego, że wydają się to być trywialne problemy rozpieszczonego społeczeństwa naszej ery, poruszona problematyka jest teraz dość powszechna. W odpowiedzi na to zagadnienie, ludzie znajdują najróżniejsze rozwiązania. Jedni podejmują dodatkową pracę w firmie, aby zwiększyć zarobki i w rezultacie polepszyć swój szeroko pojęty status materialny.

Inne grupy ludzi będą skłaniały się raczej ku inwestycji swojego bezcennego czasu w samodoskonalenie, co w rezultacie może przyczynić się do polepszania relacji z innymi ludźmi, budowania silniejszych i bardziej zdrowych związków oraz przyczynią się w ten sposób do zwiększenia własnej pewności siebie. Obie drogi są na pewno warte uwagi, jednakowoż są to dość radykalne środki, które zabierają stosunkowo dużo czasu, żeby zobaczyć określone efekty. Z drugiej strony, jeżeli będziemy kuszeni perspektywą szybkich zmian, które jednak ubarwią nasz pogląd na szeroko pojętą egzystencję – warto sprawdzić o co może chodzić.

Mam tutaj na myśli fakt, że czasami niewielkie i niedrogie rzeczy mogą umilić nam życie w taki sposób, że nawet nie jesteśmy tego świadomi. Rozwijając wspomnianą we wcześniejszym zdaniu koncepcję dalej, chciałbym wprowadzić nową problematykę, a mianowicie: wełniane koce – czy warto je kupić? Każdy z nas ceni sobie wygodę i dobry kocyk, pod którym może skryć się w pochmurny i mokry jesienny wieczór. W wielu jednak przypadkach, cena takiego artykułu może nas przerosnąć, co skutkuje zaniechaniem wybitnego pomysłu. Z tego względu, za każdym razem, gdy ktoś zadaje mi pytanie: „Wełniane koce – czy warto je kupić?”, to odpowiadam stanowczo – TAK.

Po wejściu na stan komfortu termicznego oraz egzystencjalnego, zapewnionego przez dobrze zaprojektowany koc, nasz umysł pracuje sprawniej, mamy bardziej pozytywne podejście do życia, a drzemki stają się wręcz świętym rytuałem. Wiele osób na świecie bagatelizuje wpływ dobrego kocyka na jakość życia i świadczy to o niczym innym, jak o ignorancji danego delikwenta w tak istotnej materii.

Każdy z nas powinien mieć świadomość tego, że jakość naszego wypoczynku jest funkcją wprost-proporcjonalną do argumentu naszej produktywności i wydajności. Z tego względu, inwestycja we własną wygodę to zawsze dobrze wydane pieniądze, których nie można żałować. Jeżeli chcesz zainwestować w swoją produktywność i radość z życia – kup po prostu nowy kocyk, a na pewno nie pożałujesz, bo radość z tego zakupu popłynie przez całe życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here