Odnawianie mebli

Zakup mebli w obecnej dobie to żaden problem, w sklepach mamy ich całe mnóstwo. Droższe, tańsze, nowoczesne, klasyczne, drewniane czy z płyty mdf. Każdy kupujący może wybierać do woli, więc tym samym klienci mają realne szanse na to, żeby nabyć takie meble, o jakie konkretnie komuś chodzi. Można uskuteczniać zakupy w realu, ale można też z powodzeniem kupować przecież w sieci. Nawiasem mówiąc, zakupy online stały się już standardem. Nic zresztą w tym dziwnego, ponieważ to nader wygodne rozwiązanie.

Bez wychodzenia z domu możemy praktycznie kupić już chyba wszystko, a towar zostanie nam dostarczony pod same drzwi. Czegóż chcieć więcej? Prawdę mówiąc, bez tego potężnego i zarazem funkcjonalnego medium, jakim bezsprzecznie jest internet, trudno byłoby się nam już dzisiaj obejść. No cóż, człowiek stosunkowo szybko przyzwyczaja się do różnych udogodnień i później z nich po prostu korzysta. Aż trudno uwierzyć, że przed laty mogliśmy żyć bez internetu. I jak tu nie zgodzić się ze stwierdzeniem Hipolita Taine’a, dziewiętnastowiecznego filozofa francuskiego, który przekonywał sobie współczesnych, że jednym z trzech podstawowych czynników determinujących ludzkie życie, jest moment dziejowy, w którym egzystuje dana jednostka.

Wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo nieco odbiegliśmy od meritum, a wszak mamy omówić kwestię: nadaj meblom drugie życie. To bardzo dobry pomysł i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Nawiasem mówiąc, gros osób tak właśnie postępuje. Takie działanie ma chyba tylko zalety. Przeanalizujmy zatem temat, żeby może uzmysłowić sobie pewne rzeczy. Po pierwsze, zdecydowanie taniej jest odnowić meble niż kupić nowe. A jeśli mamy w domu meble drewniane, to już w ogóle nie ma się co zastanawiać, tylko odnawiać.

Drewno jest dzisiaj w cenie, więc poddajmy renowacji nasze podniszczone już szafki, komody czy kredensy, a te posłużą nam przez kolejnych kilkanaście lat. Po drugie, dając naszym starym meblom drugie życie, dbamy o środowisko. Bo pomyślmy tylko, ile to śmieci z takich mebli. Drewniane jeszcze da się spalić, ale palenie tych drewnopodobnych to zabójstwo dla środowiska. Po trzecie, kiedy wdrożymy w życie zasadę: nadaj meblom drugie życie, może się okazać, że sami nawet jesteśmy w stanie to zrobić. Czemu nie? Wszak nie brakuje inspiracji w tej materii. Tak naprawdę wystarczy trochę chęci, a resztę da się ogarnąć. Gdyby jednak ktoś nie miał ochoty na taką „zabawę”, zawsze może udać się do firmy, która zajmuje się renowacją mebli i już. Bez kłopotu zyskuje się meble jak nowe.

Redakcja look-design.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.