Płyta indukcyjna — na co zwrócić uwagę przed zakupem?

0
928

Wybór odpowiedniego urządzenia grzewczego w każdej kuchni jest niezwykle istotny nie tylko ze względu estetycznego, ale przede wszystkim praktycznego. Aktualnie najczęściej wybierana jest płyta indukcyjna. Jej główną zaletą jest fakt, że nie wymaga ona korzystania z gazu w domu czy mieszkaniu. Dzięki temu aranżując kuchnię, zyskasz pełną dowolność w ustawieniu sprzętu i mebli. Zastanawiasz się, na co zwrócić przed zakupem płyty indukcyjnej? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części tekstu. Zapraszamy do lektury.

  1. Funkcjonalne płyty indukcyjnej – jakie funkcje powinna posiadać dobra płyta indukcyjna.
  2. Jaki wymiar płyty indukcyjnej będzie najlepszy do Twojej kuchni?
  3. Nowoczesne płyty indukcyjne — trend na 2020.

Działanie płyty indukcyjnej opiera się na szybkozmiennym polu magnetycznym, wytwarzanym w cewkach, umiejscowionych pod polem grzewczym. Nie zmienia to faktu, że wielu producentów dąży do stworzenia innowacyjnych rozwiązań, które w jeszcze większym stopniu zadbają o wygodę użytkowania urządzenia. Więcej informacji na temat nowoczesnych płyt indukcyjnych znajdziesz na https://solgaz.eu/produkt/plyta-indukcyjna-ktora-nie-zna-granic/.

Funkcjonalne płyty indukcyjnej – jakie funkcje powinna posiadać dobra płyta indukcyjna

Funkcje płyty indukcyjnej w dużej mierze zależą od oczekiwań użytkowników. Osoby posiadające dzieci zwracają uwagę na zabezpieczenie przed niekontrolowanym uruchomieniem płyty. Wybierając idealny sprzęt, dobrze jest także zwrócić uwagę na parametry techniczne. Ze względu na sposób zasilania powinno być to urządzenie o niskim poborze prądu. Z punktu widzenia użytkowania istotny jest również czas nagrzewania dna garnka. Im szybciej przebiega ten proces, tym w krótszym czasie przygotujesz ulubione dania. Poszczególne modele różnią się między sobą również rodzajem wykończenia. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się m.in. na wariant bez ramki, o klasycznym wykończeniu ceramicznym lub uzupełnionym o elegancki szlif.

Jaki wymiar płyty indukcyjnej będzie najlepszy do Twojej kuchni?

Dobierając idealną płytę indukcyjną zwróć uwagę na jej wymiar. Powinien on zapewnić nie tylko wygodne użytkowanie, ale także być dopasowany do wielkości pomieszczenia oraz powierzchni blatu roboczego. Należy bowiem pamiętać, że szybkie gotowanie wiąże się nie tylko z korzystaniem z płyty indukcyjnej. Łatwe i wygodne przygotowanie poszczególnych składników również ma wpływ na to, jak wiele czasu spędzisz w kuchni. Warto przy tym pamiętać, że nie musisz gotować w osobnym pomieszczeniu, aby wybrać przestronną płytę indukcyjną. Aktualnie modnym rozwiązaniem jest posiadanie wyspy, na której możemy wygodnie gotować bez utraty przestrzeni na przygotowanie składników.

Nowoczesne płyty indukcyjne — trend na 2020

Poszczególne modele płyt indukcyjnych różnią się między sobą nie tylko wielkością, czy mocą, ale również zastosowanymi technologiami. Współcześnie wiele osób dąży do tego, aby mieć produkt, który wręcz wykracza poza standardowe oczekiwania, oferując zupełnie nowy wymiar wygodny użytkowania. Właśnie w tym zakresie dużą popularnością cieszą się produkty marki Solgaz. W kategorii płyt indukcyjnych jednym z najbardziej innowacyjnych modeli jest płyta indukcyjna, która nie zna granic. Jej nowoczesne funkcje sprawiają, że nie musisz dopasowywać wielkości garnków do powierzchni grzewczej. Niewątpliwą zaletą produktu jest fakt, że nagrzewa on tylko dno postawionego naczynia, pozostawiając resztę płyty w naturalnej temperaturze. Dzięki temu ta innowacyjna płyta jest chętnie wybierana nie tylko przez miłośników gotowania, ale również osoby mające dzieci, które szukają bezpiecznych rozwiązań do swojej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here