Szklane ozdoby do salonu – co wybrać?

Salon to najbardziej reprezentatywne pomieszczenie w całym domu. To również miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu. Właśnie dlatego wymaga on odpowiedniej oprawy. Jak udekorować takie wnętrze? We współpracy z szkloidekoracje.pl polecamy najmodniejsze i najbardziej efektowne, szklane ozdoby do salonu.

Klasyk, czyli szklane wazony

Szklane ozdoby można znaleźć w sklepach w różnorodnych formach i kształtach. Między innymi popularne są szklane wazony. Można je wykorzystać nie tylko do kwiatów, ale również do stworzenia oryginalnej dekoracji. Popularne jest przechowywanie w nich korków od wina, oryginalnych otoczaków albo drobnych kamieni albo też dużych, lampek ledowych. W tym zakresie ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Wazony szklane można kupić zarówno w formie cylindrów, kuli, sześcianów, jak i prostopadłościanów, a także w różnych, nieregularnych kształtach. Należy jednak pamiętać o ich regularnym czyszczeniu. Polecamy w szczególności produkty, dostępne w sklepie szkloidekoracje.pl.

Szklane świeczniki budują nastrój

Romantyczny nastrój w salonie to również zasługa szklanych świeczników. Je również możesz znaleźć w sklepie internetowym szkoidekoracje.pl. Dostępne są zarówno niższe, jak i wyższe modele, na nóżce lub jednolicie wyprofilowane. Świetnie będą wyglądały zarówno na komodzie, na parapecie, jak i na stole. Można też skorzystać z ozdobnych świec, a nie świeczników. Takie w kształcie pieńka, kuli albo stożka wyglądają bardzo elegancko. Do nich polecamy natomiast podstawek w odpowiednim rozmiarze.

Las w słoiku

Dla osób, które lubią rośliny, ale nie potrafią się nimi zajmować, doskonałym rozwiązaniem może być też las w słoiku. W sklepie internetowym szkloidekoracje.pl znajdziesz wszystkie, niezbędne komponenty do wykonania Twojego, wymarzonego ogrodu w szklanym wnętrzu. Potrzebujesz jedynie dużego, szklanego słoja, zamykanego korkiem, kamieni i podłożona oraz roślin, które mogą żyć w takich warunkach. W słoju tworzy się swoisty mikroklimat, który sprawi, że rośliny będą samowystarczalne. Nie trzeba będzie ich podlewać, przycinać i stosować w odniesieniu do nich jakichkolwiek zabiegów.

A może wiszące ozdoby?

Nietuzinkową metodą na stworzenie efektownego wnętrza, może być też zastosowanie wiszących ozdób. Można je na przykład umieścić pod żyrandolem albo na karniszu. Popularne są między innymi szklane bombki, do których można włożyć świeże lub suszone rośliny. Prosta rzecz, a jednak efekt piorunujący.

Redakcja look-design.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.