Drewno w mieszkaniu

Każdy chce mieszkać w ładnych, ale i w funkcjonalnych wnętrzach. W końcu nasze cztery ściany to nasz azyl, nasza twierdza. Żyjemy w czasach, które proponują nam bardzo wiele i to praktycznie w każdej materii. I jak tu nie zgodzić się ze stwierdzeniem Hipolita Taine’a, dziewiętnastowiecznego filozofa francuskiego, który przekonywał sobie współczesnych, że jednym z trzech podstawowych czynników determinujących ludzkie życie, jest moment dziejowy, w którym egzystuje dana jednostka. Nasze czasy wydają się tego dowodzić, jak żadne inne.


Wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo nieco odbiegliśmy od meritum, a wszak mamy omówić kwestię: drewno w mieszkaniu. Zatem do rzeczy. Otóż, nie trzeba nikomu jakoś specjalnie tłumaczyć, że drewno to materiał, który nie ma sobie równych. Zresztą, od zawsze było wykorzystywane przez człowieka i to różne sposoby. Poza tym jest ekologiczne, więc korzystne dla naszego zdrowia. Dzisiaj nadal drewno jest na topie, ale nie wszystkich stać na nie, niestety. Ale warto może w tym miejscu powiedzieć, jak drewno w mieszkaniu czy w domu jest wykorzystywane.

Wiele osób decyduje się na drewniane podłogi. Czasami jest to parkiet, innym razem klepka, a jeszcze innym po prostu klasyczne deski. Każdy wybór jest dobry, a wszystko zależy od upodobań i preferencji kupującego. Drewniana podłoga, jeśli odpowiednio o nią dbamy, wygląda pięknie i do tego jest bardzo wytrzymała. A inne drewno w mieszkaniu? Oczywiście, że drzwi. Zarówno te wejściowe, jak i wewnętrzne. To też, podobnie jak drewniana podłoga, inwestycja na długie lata i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Coraz więcej osób dzisiaj stawia znów na drewniane okna. Po fascynacji plastikami przyszła pora znów na okna drewniane. Ale dodajmy, że te współczesne nie przypominają tych sprzed lat.

Wiecznie odpadający kit i łuszcząca się farba to były zmory właścicieli dawnych drewnianych okien. Na szczęście to już przeszłość. Dzisiaj można kupić sobie solidne i jednocześnie estetyczne okna drewniane, które starczą na długie lata.
Drewno w mieszkaniu to także meble. Można wybrać szafki, komody czy kredensy z płyty, ale można też zainwestować w drewniane ich odpowiedniki. Co prawda, to kosztuje, ale w ostatecznym rozrachunku taki wydatek po prostu się opłaca. Jeśli po pewnym czasie takie meble podniszczą się, zawsze można poddać je renowacji i tym sposobem damy im drugie życie. Gros osób tak zresztą postępuje. Oszczędza się w ten sposób i pieniądze, i środowisko. Czegóż chcieć więcej?

Redakcja look-design.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.