Salon z kuchnią – czy to dobre połączenie?

Dość często w małych mieszkaniach i domach pewne pomieszczenia łączy się ze sobą, aby w ten sposób zyskać większą ilość wolnej przestrzeni. Na ogół też łączony jest salon z kuchnią, bo te dwa pokoje zwykle występują tuż obok siebie. Rozwiązanie zdaje się być dość dobre, choć ma ono pewne swoje minusy. A jakie są jego plusy? Z jakich powodów warto zdecydować się na połączenie kuchni z salonem?

O czymś takim powinny pomyśleć osoby, które chcą wygospodarować w swoich domowych lokalach większą ilość przestrzeni. Nie bez powodu ta koncepcja wykorzystywana jest głównie w mieszkaniach czy kawalerkach. To one mają na ogół tak niewielki metraż, że wręcz domagają się tego, aby przynajmniej wizualnie go powiększyć. W przeciwnym wypadku pokoje będą wyglądać na ciasne, mało przytulne i niezbyt komfortowe. A tak przestrzeń staje się automatycznie większa i przyjemniej spędza się w niej czas. Połączenie salonu z kuchnią jest też rozwiązaniem dość praktycznym, którego funkcjonalność uwidacznia się już w życiu codziennym. Można bez żadnych problemów przedostawać się z jednego pokoju do drugiego. Salon z kuchnią tworzy takie centrum, niemalże serce całego domu. Nierzadko to właśnie ta przestrzeń wykorzystywana jest do spędzania czasu w gronie rodzinnym oraz przyjmowania gości.

Jeżeli jednak dom jest na tyle duży, że spokojnie można by w nim oddzielić salon od kuchni dodatkową ścianką, warto mimo wszystko nad tym pomyśleć. Pokój wypoczynkowy, jakim jest przecież salon, powinien być przecież oddzielnym pomieszczeniem w domu.

domfan.pl

Redakcja look-design.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *