Drzwi przylgowe i bezprzylgowe

Niektóre terminy związane z aranżacją wnętrz brzmią dla wielu początkujących osób dosyć zagadkowo. W marketach budowlanych bardzo często możemy natknąć się na przykład na drzwi przylgowe i bezprzylgowe. Czym one się właściwie różnią i co to oznacza? Tak naprawdę, różnice między tymi rodzajami drzwi można zaobserwować gołym okiem, pod warunkiem że wiemy na co należy zwrócić uwagę. W drzwiach bezprzylgowych zawiasy są schowane w taki sposób, że nie widać ich po zamknięciu, przez co krawędź drzwi jest całkowicie gładka.


Do jakich wnętrz najbardziej pasują drzwi bezprzylgowe?

Najlepiej sprawdzają się one w nowoczesnych aranżacjach, w związku z czym ich popularność cały czas rośnie, ponieważ takie aranżacje są teraz bardzo popularne. Drzwi przylgowe są z kolei skonstruowane w taki sposób, że widzimy ich zawiasy, przez co są one nieco mniej estetyczne. Dużym plusem drzwi przylgowych jest łatwość montażu. Ponadto są one o wiele tańsze niż drzwi bezprzylgowe. Drzwi przylgowe bardzo dobrze sprawdzają się w mieszkaniach wykończonych w stylu retro i znajdują one wielu zwolenników nawet w dzisiejszych czasach.

Warto zdawać sobie sprawę z różnic między tymi rodzajami drzwi, szczególnie jeśli sami chcemy zamontować drzwi w swoim mieszkaniu. Nie każdy rodzaj drzwi będzie bowiem pasował do aranżacji wnętrza jaką posiadamy. Dlatego też drzwi bezprzylgowe lepiej sprawdzają się w nowych mieszkaniach, a drzwi przylgowe w mieszkaniach urządzonych w bardziej starodawnym stylu. Nazwy mogą wydawać się dość skomplikowane i zagadkowe, jednak wiedząc czym te rodzaje drzwi się różnią, różnice można zauważyć już na pierwszy rzut oka. Jeśli jednak nie znamy się na takich rzeczach, warto poprosić o pomoc doradcę klienta, który stacjonuje w każdym markecie budowlanym. Taka osoba z miłą chęcią opowie nam, czym różnią się poszczególne rodzaje drzwi oraz doradzi najlepsze rozwiązanie dla naszego mieszkania.

Między tymi rodzajami drzwi jest oczywiście duża różnica w cenie, jednak jeśli zależy nam na tym, aby nasze mieszkanie było ładne, to myślę że powinniśmy zainwestować w to odpowiednią sumę pieniędzy. Nasz dom jest bowiem miejscem, w którym spędzamy największą ilość czasu, zaraz po naszej pracy. Często również zdarza się, że pracujemy zdalnie, nie wychodząc z domu, wówczas praktycznie większość naszego czasu spędzamy w naszych czterech ścianach. Warto więc zadbać o to, aby przebywanie w mieszkaniu sprawiało nam prawdziwą satysfakcję i przyjemność. Dlatego w takich sytuacjach nie należy oszczędzać.

Redakcja look-design.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.