Jak wyczyścić fugi podłogowe w kuchni?

Podłoga w kuchni to miejsce, gdzie zbiera się szczególnie dużo brudu. Najbardziej podatną na gromadzenie brudu częścią płytek są fugi. Doczyszczenie ich jest nie lada wyzwaniem, dlatego wiele osób w ogóle rezygnuje z tego zabiegu a fugi z każdym rokiem wyglądają gorzej. Na szczęście jest kilka skutecznych domowych sposobów na doczyszczenie fug w podłodze.

Magiczna gąbka

Magiczna gąbka to produkt, który znany jest na polskim rynku dopiero od kilku lat. Na początku trzeba było ją zamawiać w Internecie na zagranicznych portalach. Obecnie magiczne gąbki znajdziemy już w supermarketach. Są to specjalne produkty nasączone detergentem, które bardzo dobrze radzą sobie z czyszczeniem ścian, plastiku czy gumy. Taką magiczną gąbkę wystarczy lekko zwilżyć woda i energicznie pocierać nią fugi. Jest to sposób skuteczny, jednak trzeba mieć na uwadze, że gąbki te szybko się zużywają i do wyczyszczenia podłogi w kuchni będziemy musieli zużyć 2-3 sztuki.

Domestos i woda

Przygotowujemy roztwór Domestosa i wody w równych proporcjach, koniecznie zakładamy rękawiczki i używając grubej bawełnianej ściereczki zwilżonej w roztworzenie przecieramy fugi. Pamiętajmy by zadbać o dobrą wentylację i wietrzenie w pomieszczeniu.
Soda i ocet
Przygotowujemy pastę z 2 łyżek sody, 2 łyżek wody i 2 łyżek octu. Taką pastę przy pomocy starej szczoteczki do zębów nakładamy na fugi i zostawiamy na 30 minut. Po tym czasie dokładnie szorujemy fugi szczoteczką i zmywamy wszystko ciepłą wodą.
Proszek od pieczenia
Mało, kto wie, że proszek do pieczenia również możemy wykorzystać do czyszczenia fug podłogowych. 2 łyżki proszku łączymy z 1 łyżką wody i taką pastę nakładamy na fugi. Pozostawiamy tak na 15 minut, następnie fugi doczyszczamy szczoteczką do zębów a pozostałości zmywamy ciepłą wodą.

ArtDecoProject.pl


Redakcja look-design.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.