Cechy dobrego łóżka do sypialni

Choć wiele osób uważa, że łóżka do sypialni nie są meblem wartym większej uwagi, to jednak ich wybieranie powinno być bardzo poważnie potraktowane, ponieważ spanie na słabym i źle dobranym łóżku, to brak jakiegokolwiek komfortu i zdrowego snu. A przecież nie trzeba wiele, aby kupić dobre i wygodne łóżko.

Zadbajmy o rozmiar

Jedną z podstawowych spraw, jakie trzeba wziąć pod uwagę, gdy kupuje się łóżko do sypialni, jest rozmiar materaca. Tutaj niestety nie ma jednego złotego rozmiaru, ponieważ wszystko zależy od tego, ile osób w danym łóżku będzie spało. Jeśli będzie to łóżko dla jednej tylko osoby, wystarczy stosunkowo wąski materac o szerokości około 90 centymetrów. Jeśli jednak będzie to łózko dla dwóch osób, powinno ono mieć szerokość nawet 180 centymetrów, żeby zapewnić śpiącym osobom wygodny sen.

Jaki materac?

Wiele osób uważa, że do dobrego snu wystarczą narożniki lub innego typu kanapy, lecz jest to zupełnie nieprawda. Komfortowy i w pełni zdrowy sen można osiągać jedynie na odpowiednio dobranym materacu, a jeśli chodzi o dobór takiego materaca, to trzeba zwracać uwagę na dwie sprawy. Przede wszystkim na technologie jego wykonania, a po drugie na to, jakiej będzie on twardości. Zdecydowanie poleca się kupno materaca lateksowego, który co prawda jest dość drogi, lecz jest jednocześnie bardzo trwały i zapewnia zabezpieczenie przed alergiami i różnego rodzaju grzybami i pleśniami. Jeśli natomiast szuka się czegoś tańszego, polecić można materac tzw. kieszeniowy, który wyposażony jest w setki kieszeni, w których znajdują się niewielkie sprężyny. Jest to materac trwały, wygodny, a co najważniejsze niekosztujący zbyt wiele.

Zupełnie osobną sprawą jest wybór twardości materaca. I nie ma tu znaczenia czy kupuje się tanie meble, czy też drogi. Jeśli kupi się zbyt miękki lub zbyt twardy materac, efekt będzie tak samo zły. Jedynym sposobem na to, aby kupić dobry dla siebie materac, jest po prostu jego wypróbowanie. Wymaga to położenia się na plecach na materacu i spróbowanie włożenia pod plecy dłoni. Od stopnia łatwości i jednoczesnego oporu tego zadania, zależy czy jest to dobry dla nas materac.

Stelaż łózka

Ostatnią sprawą, na którą trzeba zwrócić uwagę podczas kupowania łóżka, jest wybranie odpowiedniego stelaża. Na rynku znaleźć można stelaże drewniane, tapicerowane, czy też metalowe. Szczególnie poleca się wersje drewniane, ponieważ ich naturalny wygląd bardzo dobrze pasuje do większości pomieszczeń i aranżacji wnętrz, a także jest to materiał bardzo mocny i trwały. Szczególnie poleca się tu np. drewno dębowe lub sosnowe

Redakcja look-design.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.