Styl klasyczny w aranżacji wnętrz

Jednym spośród licznych stylów w aranżacji wnętrz jest styl klasyczny. Od lat nie traci on na wartości. A nawet jest wprost przeciwnie. Gdyż coraz szersza grupa właścicieli domów pragnie zaaranżować swój dom, w takim stylu. Nie chce już posiadać przypadkowo urządzonego domu, w którym wymieszane są ze sobą różne style. Właścicielom domu marzy się jeden styl, który doda pomieszczeniom dobrego smaku i będzie zawsze modny. I właśnie jednym z takich stylów jest styl klasyczny. Wiele osób zastanawia się nad tym, jak zaprojektować wnętrze domu w stylu klasycznym? I dlaczego ostatnio wielu ludzi wybiera ten styl? Ludzie decydują się na styl klasyczny, bo jest on ponadczasowy.

Zawsze pełen elegancji i szyku. To styl, w którym wszyscy czują się dobrze. Poza wykwintnością i subtelnością daje on poczucie ciepła i przytulności. Dzieje się tak dzięki ciepłym kolorom, odpowiednim meblom, które są harmonijnie ustawione. Styl klasyczny znany jest ludziom od bardzo dawna. Rozwijał się on na kontynencie europejskim już od starożytności. Styl ten oprócz elegancji charakteryzuje się naturą, a także prostotą. Styl klasyczny przywołuje na pamięć dawne magnackie rezydencje i szlacheckie dworki. Jest wytworny i dopasowany do dzisiejszych czasów i wcale nie przypomina muzeum, czy wnętrza pałacu królewskiego. W stylu klasycznym wszystko musi być symetryczne, proste, zrównoważone, co nie oznacza, że aranżacje są nudne.

Wprost przeciwnie są one bardzo miłe dla oka. To styl, który daje wygodę mieszkańcom domu dzięki wygodnym meblom i praktycznym dodatkom. Kolorami dominującymi w stylu klasycznym jest ponadczasowa i praktyczna biel, a także beż, brąz i różne odcienie szarości. Na ścianach dość często goszczą jasne i wzorzyste tapety. Sufity w pomieszczeniach w stylu klasycznym posiadają wszelkiego rodzaju sztukaterię. Meble znajdujące się w pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu klasycznym są wykonane z drewna. Są one solidne, mocne i posiadają różne dodatki wyglądające na kosztowne, jak zamki, uchwyty, klamki, itd. Podobnie się dzieje z materiałami, które ozdabiają pomieszczenia typu zasłony, czy obrusy.

Mile widziane w domu o takiej aranżacji są antyki, kominek, stare obrazy, lampy. Styl klasyczny musi charakteryzować się we wszystkim spójnością, bo jest ona jednym z założeń stylu klasycznego. Jeżeli nie możemy, to nie musimy aranżować całego domu w jednym stylu np. klasycznym. Gdy pośród członków rodziny istnieje rozbieżność dotycząca aranżacji domu, to możemy zaaranżować w swoim ulubionym stylu tylko jedno pomieszczenia.

Redakcja look-design.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *