Jak zaprojektować i ozdobić salon?

0
337

Salon stanowi serce i wizytówkę domu, dlatego jego aranżacja wydaje się szczególnie istotna. Już na etapie projektowania domu należy skoncentrować się na wydzieleniu tego miejsca. Jego wielkość będzie zależała przede wszystkim pod powierzchni całego domu, aby nie było zbyt dużej dysproporcji pomiędzy pomieszczeniami. Uważa się jednak, że salon powinien posiadać przynajmniej 25 metrów kwadratowych, a najczęściej sięga on rozmiarów 30-35 metrów kwadratowych.

To właśnie w salonie domownicy odpoczywają, oglądają telewizor, rozmawiają, spędzają wolny czas a także przyjmują gości. Właśnie dlatego powinno zależeć nam zarówno na jego wyglądzie jak i funkcjonalności. Salon powinien zostać podzielony na sfery, które będą służyły odpoczynkowi i spożywaniu posiłków czy przyjmowaniu gości. Ludzie coraz częściej stawiają na elegancję, dlatego w salonach dominuje czerń, biel, beże i szarości, ponieważ przy użyciu tej kolorystyki można stworzyć doskonałe dekoracje do salonu. Należy pamiętać o odpowiednim oświetleniu tego pomieszczenia. Dobrze, jeśli salon posiada duże okna, które wpuszczają do niego światło dzienne. Przejrzystość jest bowiem elementem niezwykle istotnym.

Jeśli z okna widać ogród, warto pomyśleć o dużych oknach, które będą stanowiły dodatkową atrakcję. W sferze odpoczynku, w której najczęściej znajduje się kanapa i telewizor warto pomyśleć o odpowiedniej dekoracji ściany. W tym miejscu ludzie decydują się na nieco bardziej odważne połączenia kolorów. Można zdecydować się między innymi na fototapety, które okazują się być doskonałym rozwiązaniem i dają doskonały efekt.

Dzięki wyborowi odpowiednich obrazów można nie tylko nadać salonowi charakteru, lecz także poniekąd wyrazić siebie i swoje zainteresowania. Miłośnicy książek powinni pomyśleć o stworzeniu w salonie biblioteczki, która będzie zarówno elementem dekoracyjnym, a także da możliwość przystępnego zrelaksowania się przy książce. Zważając na fakt, jak ważne jest wspomniane oświetlenie, warto pomyśleć o lampie w oryginalnym kształcie, która z pewnością będzie ozdobą i przykuje uwagę.

Ludzie, którzy lubią dynamikę, powinni zastanowić się nad wkomponowaniem do salonu żywych kolorów. Przy zachowaniu umiaru można otrzymać naprawdę doskonały efekt. Jak zaprojektować i ozdobić salon? Przede wszystkim warto pomyśleć o odpowiednim ulokowaniu sfery odpoczynku i spożywania posiłków czy przyjmowania gości. Każdy domownik powinien poczuć się tutaj komfortowo i mieć swoje miejsce. Najważniejsze o czym należy pamiętać to uważać ze zbędnym przepychem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here