Zielona ściana w sypialni – pomysł na wyjątkowe wnętrze

Masz przed sobą remont mieszkania, w tym łazienki, czy sypialni? Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj kilka inspiracji. Niewątpliwym trendem jest zielona ściana w sypialni. Dowiedz się, jaką symbolikę mają kolory we wnętrzu oraz jak stylowo zaaranżować przestrzeń.

Jaką symbolikę ma kolor zielony? 

Zieleń jest uznawany za kolor, który symbolizuje harmonię oraz niesamowicie odpręża. Odcień zielony wielu osobom kojarzy się z naturą. To dla niektórych w przenośni ucieczka od hałasu i szarości w mieście. Inna symbolika koloru zielonego to również poczucie bezpieczeństwa. Z tej racji przyjmuje się, że zielone ściany w sypialni ułatwiają zrelaksowanie się, wyciszenie, odcięcie się od codziennych problemów i obowiązków.

Z tych powyższych powodów zielony kolor jest pozytywnie odbierany. Skojarzenia to: dobra energia oraz przyjazne nastawienie. Przykładowo zakłada się, że zielona sypialnia to idealne miejsce, aby odpocząć, zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy, czy szkole.

Stylowy zielony akcent w Twoim mieszkaniu

Odcieni zielenie jest naprawdę wiele. Mogą to być np. odcienie: 

  • oliwki,
  • seledynu,
  • groszku,
  • szmaragdu.

Gama odcieni jest tak szeroka, że wpasuje się w wiele stylów wnętrz, zarówno tych bardziej nowoczesnych, jak i urządzonych w klasyczny sposób. Zieleń daje mnóstwo możliwości. Z jednej strony może nadać wyjątkowego charakteru, szyku, szlachetności. Z drugiej być wyrazem nowoczesnego stylu. Dla mniej odważnych osób warto pomalować tylko jedną ścianę na wyrazisty, zielony odcień.

Zieleń w mieszkaniu świetnie komponuje się z takimi kolorami jak: szarość, żółć, błękit, beż oraz z klasyczną bielą.

Jeżeli chce się przełamać kolor, warto dodać do niego zdobne elementy np. ze sztukaterię. Aby dodać charakteru pomieszczeniu można również pomalować np. ulubioną komodę dedykowaną do tego farbą. 

Zielona łazienka- dlaczego nie? 

Innym pomieszczeniem, w którym również sprawdzi się wyciszający zielony odcień to łazienka. Mocny akcent kolorystyczny świetnie wkomponuje się w minimalistyczne, surowe wnętrze. W tym przypadku sprawdzi się połączenie z szarością lub bielą. Prócz tego zieleń wkomponuje się drewno lub złote dodatki. 

Inspiracją wnętrza może być zielona łazienka na stiuk-wenecki.pl. Jeżeli nie masz obycia w projektowaniu wnętrz, warto to zadanie powierzyć profesjonaliście. Daje to łatwość wyboru najbardziej stylowych, ale i funkcjonalnych rozwiązań. Przykładowo może to dotyczyć wykorzystania skosów, czy właściwego rozłożenia oświetlenia w pomieszczeniu.

Podoba się Wam zielona sypialnia w domu, czy mieszkaniu?

Redakcja look-design.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *