Urządzamy mieszkanie

0
298

Każdy chyba chciałby, aby jego dom czy mieszkanie były ładnie i zarazem funkcjonalnie urządzone. A jak stylowo urządzić mieszkanie? No właśnie, to pytanie zadaje sobie chyba sporo osób. Trudno byłoby w tym miejscu udzielić jedynej odpowiedzi, bo takiej po prostu nie ma. Każdy z nas ma swój gust, swoje upodobania i potrzeby i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości.

To, co podoba się jednej osobie, niekoniecznie musi być zaakceptowane przez inną. To oczywiste. Poza tym trzeba jeszcze zauważyć, że nie ma jednego obowiązującego stylu. Te bowiem zmieniają się co jakiś czas, bo zmienia się moda. Co prawda, trudno byłoby np. co trzy lata wymieniać wszystkie meble w domu czy robić nową łazienkę, bo mamy już niemodną glazurę, bo to przecież poważne wydatki. Chociaż są osoby, które ulegają modzie i próbują podążać za zmieniającymi się trendami. No cóż, każdy postępuje tak, jak uważa i nie będziemy nikomu niczego narzucać.

Jak stylowo urządzić mieszkanie?

O tym opowiedzieliby nam fachowcy od aranżacji wnętrz. Ale dodajmy zastrzeżenie, że nie wszystkim ich sugestie by odpowiadały. Bo co to znaczy „stylowo”? Zgodnie z jakimś stylem. A stylów może być wiele. Zatem trzeba wybrać sobie jakiś styl, np. klasyczny, nowoczesny czy skandynawski i wówczas już mamy punkt wyjścia. Kolejny etap to kompletowanie wyposażenia wnętrz tak, aby wszystkie elementy do siebie pasowały. Jeśli ktoś idzie w klasykę, to na pewno nie wstawi do swojej kuchni hokerów. A jeśli z kolei ktoś decyduje się na nowoczesne minimalistyczne sofy w salonie, nie będzie dostawiał do nich ciężkiej drewnianej ławy.

To oczywiste. Chociaż niektórzy specjaliści od wnętrz sugerują, żeby przełamywać jakimś jednym elementem dany styl w pomieszczeniu. Tak dla kontrastu. Wygląda to na pewno interesująco. Zresztą, wszystko zależy od tego, jak to zostanie zaaranżowane. Poza tym taką aranżację trzeba zobaczyć w realu, bo wyobrażenie to nie to samo co jego realizacja. Komuś takie rozwiązanie będzie odpowiadało, a komuś innemu zupełnie nie. Urządzenie wnętrza uwarunkowane jest także jego metrażem. Jeśli mamy do dyspozycji mały pokój, to raczej nie poszalejemy z urządzaniem. Nie znaczy to, żeby nie zadbać o odpowiedni wystój, ale tak naprawdę nie da się w pełni rozwinąć w takich warunkach.


Urządzać wnętrza można samemu, bo w końcu kto ma wiedzieć, jak nie my sami, jak chcemy mieszkać. Ale można też zlecić to zadanie fachowcom. Trzeba tylko dokładnie określić usługodawcom, o co nam chodzi. Na rynku funkcjonuje zresztą sporo firm, które wykonują takie zlecenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here