Oświetlenie do gabinetu w domu

0
170

Praca zdalna to dzisiaj już żadna nowość. Zwłaszcza 2020 rok pokazał, że większość obowiązków biurowych możemy robić z domu – wystarczy nam komputer i szybki Internet. Ale czy aby na pewno to wszystko? Zdecydowanie nie – najważniejsze zawsze jest zdrowie, więc jeśli pracujesz z domowego gabinetu, koniecznie zadbaj o prawidłowe oświetlenie. Co wybrać – lampy wiszące, podłogowe, a może kinkiety? Podpowiadamy, co sprawdzi się w przestrzeni roboczej.

Niezależnie od tego, czy praca zdalna to w twoim przypadku norma, czy też tymczasowe rozwiązanie – swoje obowiązki musisz wykonywać efektywnie. Do tego potrzebna jest prawidłowo przygotowana przestrzeń. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie lampy do gabinetu będą najodpowiedniejsze dla ciebie.

lampa podłogowa

Kinkiety na wysięgnikach – sprawdzone do gabinetu

Największą zaletą, jaką mają kinkiety, jest możliwość wykorzystywania ich zarówno jako światło główne, jak i dodatkowe. Musisz jednak pamiętać, by wybrać właściwy model i zamontować je w odpowiednim miejscu. Dobrze dobrane tworzą dobry nastrój, który bardzo przydaje się w pochmurne dni lub w przypadku niechcianych nadgodzin. Kinkiety wpływają więc na estetykę pomieszczenia i nadają mu styl, który poprawi ci humor.

Pamiętaj o tym, że gabinet, w którym pracujesz, musi być praktyczny, ale jednocześnie nie powinien być nudny. Na szczęście szeroki asortyment sklepów z oświetleniem pozwala dzisiaj pożegnać sztampowe rozwiązania, które znamy z biurowców. Nowoczesne kinkiety biurowe są minimalistyczne i idealnie sprawdzają się w modernistycznych wnętrzach. Sprawiają, że 8-godzinny dzień pracy jest znacznie przyjemniejszy. To istotne, ponieważ dobry nastrój często oznacza również większą efektywność. Dbałość o przestrzeń do pracy jest więc jej istotnym elementem.

Jakie kinkiety do gabinetu wybrać?

Oświetlenie biurowe może kojarzyć się z nieciekawymi lampy jarzeniowymi, których jedynym zadaniem jest skuteczne rozjaśnienie pomieszczenia. Domowe biuro to jednak twój prywatny azyl, który możesz zaaranżować zgodnie ze swoimi potrzebami i gustem. Zwróć uwagę, że nowoczesne kinkiety z wysięgnikami wyróżniają się stylem i wyraźnym charakterem. Dzięki nim twój gabinet może nabrać zupełnie nowego wyrazu.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się kinkiety z wysięgnikami w stylu industrialnym. Cechuje je nie tylko ponadczasowy minimalizm, ale przede wszystkim wysokiej jakości materiały i niebywała trwałość. Dzięki praktycznym wysięgnikom możesz natomiast skierować strumień światła dokładnie tam, gdzie potrzebujesz – na biurko, konkretny projekt czy inną przestrzeń roboczą. Nie ulega wątpliwości, że to wyraźnie podniesie twój komfort pracy.

Lampy podłogowe do domowego gabinetu

Nie każdy z nas posiada osobne pomieszczenie, które może przeistoczyć w swój gabinet. Zwłaszcza te osoby, które dotychczas każdego dnia wychodziły rano do biura i wracały po 8 godzinach pracy, mają do dyspozycji jedynie fragment swojego salonu czy sypialni. W takiej sytuacji konieczne jest wydzielenie osobnej strefy w większym pomieszczeniu. Najłatwiej zrobić to za pomocą oświetlenia – z pomocą przychodzą lampy podłogowe.

Aby efektywnie rozjaśnić fragment salonu i przemienić go w domowe biuro, postaw na nowoczesne lampy podłogowe o prostych kształtach. Doskonale sprawdzi się industrialne oświetlenie, które wyróżnia wyjątkowa funkcjonalność i ponadczasowy styl. Dobrze jest wybrać lampy podłogowe umożliwiające regulację kierunku światła – praktycznym rozwiązaniem okazują się te z regulowanym ramieniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here