Oczka stropowe jako popularne ledy w kuchni – co sprawia, że są tak popularne?

Wybór oświetlenia kuchennego potrafi przysporzyć sporo kłopotów. Niejednokrotnie związane jest to z mniejszym metrażem kuchni, gdzie część robocza ogranicza się do kilku blatów kuchennych. W odpowiedzi na ten problem stają specjaliści od Studio Światła proponują w swej ofercie kuchenne oczka stropowe, które same w sobie stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem oświetlenia kuchennego.

Z jakiego powodu, ten rodzaj oświetlenia cieszy się takim zainteresowaniem? Poznaj ofertę oczek stropowych, zastosuj je w swojej kuchni i przekonaj się o korzyściach związanych z ich montażem. 

Kuchenne oczka stropowe – prosta forma i maksymalna funkcjonalność

Fenomen oczek stropowych głównie polega na ich prostym montażu, ogromnej różnorodności oraz zajmowanej minimalnej przestrzeni. Niejednokrotnie punkty świetlne okazały się idealnym uzupełnieniem oświetlenia głównego, a w mniejszych kuchniach bez przeszkód mogą występować w jego roli. Cenione głównie za uniwersalność, nie przytłaczają wystroju wnętrza i nie zaburzają wystroju aranżacji.

Oczka stropowe mogą być montowane w różnych miejscach. Najczęściej jednak są ustawiane w okolicy zlewu, wzdłuż blatu kuchennego, nad stołem czy na środku pomieszczenia. Ze względu na małe gabaryty oczek stropowych rozmieszczenie ich w tak strategicznych miejscach nie zaburzy swobodnego funkcjonowania w pomieszczeniu. Co więcej, liczbę zastosowania punktów świetlnych zależne jest od indywidualnych potrzeb i preferencji.

Subtelne, estetyczne oświetlenie – poznaj oczka stropowe od Studio Światła

Niezaprzeczalną zaletą oczek stropowych jest fakt, iż łatwo wpasowują się w rozmaite style wnętrzarskie – dostępne w wielu wariantach, kolorach, kształtach, rozmiarach czy pod względem rodzaju wykorzystanego materiału. W Studio Światła znajdziesz m.in.:

  • Ruchome (zmienne) i stałe oczka stropowe – w pierwszym przypadku, w modułach ruchomych kąt padania światła jest w pełni regulowany, w stałych, źródło światła może być skierowane wyłącznie w jednym kierunku. Do oczek ruchomych można zaliczyć oczka stropowe marki Light Prestige z serii Lagos. Model dostępny jest na Studioswiatla.pl, gdzie możesz go dostać w konkurencyjnej cenie.
  • Natynkowe oczka stropowe – to rodzaj oczek stropowych, których montaż można przeprowadzić na suficie bądź ścianie, bezpośrednio do danej płaszczyzny. Dostępne w Studio Światła modele mogą utworzyć ciekawe kompozycje świetlne, zwłaszcza podczas wyboru egzemplarzy, w których ozdobna część oprawy wystaje poza płaszczyznę montażową.
  • Podtynkowe oczka stropowe przeznaczone są one przede wszystkim do zabudowy w sufitach podwieszanych, idealne do montażu w ścianie z płyty gipsowo-kartonowej. Oprawa tego typu w zasadzie cała kryje się w płaszczyźnie montażowej, z reguły świecąc w jednym, określonym kierunku.

Oczka stropowe w kuchni – energooszczędne rozwiązanie na długie lata

Oczka stropowe zwykle wymagają tylko niewielkiej ilości energii elektrycznej. Co więcej, większość modeli dostępnych w Studio Światła umożliwia montaż opraw LED. Dzięki czemu ich eksploatacja nie nie wiąże się z wysokimi rachunkami, a ich rozmieszczenie w strategicznych miejscach powoduje lepsze ich doświetlenie bez użycia większej ilości lamp.

Poznaj najpopularniejsze rozwiązania i modele oczek stropowych do kuchni z firmą Studio Światła i świadomie zadbaj o swoja najbliższą przestrzeń. 

 

Redakcja look-design.pl