Nowoczesne technologia skanowania wnętrz – wirtualny spacer 3D

Technologia cały czas idzie do przodu. Rozwijają się jej wszystkie gałęzie, co poszerza wiedzę człowieka wszechstronnie. Nowoczesne technologie bez dwóch zdań są dobrodziejstwem naszych czasów. Dziś zajmiemy się jedną z jej dziedzin. Obejmuje ona nowoczesne ukazywanie wnętrz, dające nam poczucie, jakbyśmy właśnie znajdowali się w ukazanym pomieszczeniu. Jednak to tylko iluzja pojawiająca się na ekranach naszych laptopów, komputerów i telefonów. Jak to działa i gdzie jest najczęściej wykorzystywane? Poznajmy wirtualne spacery 3D.

Czym są wirtualne spacery 3D?

Dzięki zastosowaniu panoram sferycznych oraz technice hdr można stworzyć wizualizację różnych miejsc w 3D. Jeśli nie do końca wiesz, o czym mowa, wystarczy odwołać się do Map Google. Tam odstępne jest Google Street View. Pozwala ono na „przespacerowanie się” po różnych zakątkach miast. Dostępnych jest naprawdę mnóstwo miejsc. To interesujące doświadczenie, które często jest również bardzo praktyczne. Obecnie technologię Google Street View wykorzystuje się nie tylko w Mapach Google, ale także przy wirtualnych spacerach po wnętrzach różnych budynków.

Skanowanie wnętrz i tworzenie wirtualnego spaceru 3D

Całe powstawanie wirtualnego spaceru 3D rozpoczyna się od znalezienia odpowiedniego fotografa, który ma w tym doświadczenie. Sprawdzony specjalista to gwarancja odpowiedniego, płynnego zmontowania całego materiału oraz wykonanie go a naprawdę wysokiej jakości. Kolejna sprawa dotyczy wielkości budynku i ilości pomieszczeń. Od tego zależy, ile punktów sferycznych będzie trzeba użyć. To także przekłada się na ostateczną cenę wykonania projektu. Jednak jeśli zależy nam na tylko jednym wnętrzu lub nawet dwóch, koszty, któ®e poniesiemy, będą niskie.

Wirtualny spacer 3D jako forma interakcji z użytkownikami

Do wirtualnego spaceru 360 możemy dodać wiele ciekawych funkcji. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić całość i wpłynąć na użytkownika w projekcie można dodać interaktywne tagi. Przeniosą one oglądających prosto do witryny sklepu, firmy lub innego, wskazanego linku. Takie rozwiązanie przyniesie znaczący wzrost odwiedzin na naszej stronie www. Jak jeszcze uatrakcyjnić wirtualny spacer 3D? Dajmy użytkownikom dwie różne perspektywy na nasz sklep lub firmę! Dzięki temu cały wygląd i przejście po budynku będzie znacznie łatwiejsze do przyswojenia. Perspektywa „z lotu ptaka” pozwoli na dokładne poznanie planu budynku i rozmieszczenia poszczególnych pomieszczeń. Model 3D naszej firmy lub sklepu wygląda niczym domek dla lalek!

Wirtualny spacer w wirtualnej rzeczywistości

Jeśli jesteśmy miłośnikami nowinek technologicznych, to z pewnością wiemy czym są gogle wirtualnej rzeczywistości. Takie przeskanowane wnętrza można także na nich wyświetlić. Wirtualny spacer 3D da wtedy najlepsze wrażenia i doświadczenie. Jeśli więc jesteśmy czegoś takiego ciekawi, warto wypróbować w wirtualnej rzeczywistości spacery. Mając dostęp do gogli nic nie stoi na przeszkodzie! Co więcej, Twój biznes, firma, sklepu lub po prostu wnętrze może być przeskanowane i dostosowane do wirtualnej rzeczywistości!

Redakcja look-design.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.