Które krzesła ISO wybrać – plastikowe czy drewniane?

Krzesła ISO od lat cieszą się uznaniem pracowników biurowych. Nie bez znaczenia jest jednak to, czy postawimy na mebel drewniany, czy też plastikowy. Każdy z nich ma pewne zalety, dlatego przed podjęciem decyzji warto byłoby się z nimi zaznajomić. Wówczas istnieją duże szanse na to, że dokonamy możliwie najlepszego wyboru. 

Co przemawia za wyborem krzeseł plastikowych? 

Krzesła ISO wykonane z plastiku cieszą się ogromną popularnością. Wydaje się, że wybiera je o wiele więcej osób niż krzesła drewniane. Z korzystaniem z nich powiązane są bowiem liczne zalety. Przede wszystkim, plastik jest materiałem stosunkowo tanim. Wykonane z niego meble są zatem bardziej przystępne cenowo niż te drewniane, przynajmniej w większości przypadków. Nie należy zapominać także o tym, że plastik to materiał stosunkowo lekki. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o naturalnym drewnie. Jeśli zatem krzesła biurowe ISO mają być przenoszone z miejsca na miejsce, to właśnie te wykonane z lekkiego plastiku będą w tej sytuacji lepszym wyborem. 

Dobra wiadomość jest również taka, że plastikowe krzesła biurowe ISO charakteryzują się sporą wytrzymałością. Są zatem odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne czy wpływ innych, niekorzystnych czynników zewnętrznych. Mowa tu, chociażby o wilgoci, na którą z kolei naturalne drewno nie jest zbyt odporne. Czasem ciężko jest przewidzieć czy mebel nie będzie wykorzystywany podczas konferencji odbywających się na zewnątrz, dlatego wybór modeli plastikowych może okazać się dobrą decyzją, aby zabezpieczyć się na wszystkie możliwości. 

A może jednak krzesła drewniane?

Krzesła ISO drewniane także mają swoich zwolenników, podobnie jak te plastikowe. Ciężko tak naprawdę przekonać się do ich zakupu, jeżeli nie zna się ich zalet. Przede wszystkim, na uwagę zasługuje atrakcyjny wygląd tego rodzaju mebli biurowych. Niektórzy uważają, że są one o wiele ładniejsze od tych wykonanych z popularnego plastiku i wyglądają na bardziej eleganckie. Wszystko jednak zależy od gustu kupującego i tak naprawdę obie wersje mogą prezentować się wyjątkowo niezależnie od wystroju danego pomieszczenia. Krzesła drewniane są wykonane najczęściej ze specjalnej sklejki, dzięki czemu nie są aż tak ciężkie. Metalowa konstrukcja dodatkowo sprawia, że są one bardzo wytrzymałe i nadają się do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu. Wydaje się zatem, że nie ma tak naprawdę jednoznacznej odpowiedzi, który model krzeseł będzie lepszy. Zarówno meble wykonane z plastiku, jak i drewniane krzesła ISO mają szereg zalet. Wybór powinien zatem zależeć wyłącznie od naszych potrzeb i preferencji. Warto przed zakupem zastanowić się, czego dokładnie oczekujemy i dopiero później szukać odpowiedniego modelu. Szeroka oferta dostępna w internecie i sklepach stacjonarnych ułatwi nam wybór mebla dobranego do naszych potrzeb.

Materiał zewnętrzny

Redakcja look-design.pl