Dobry sen – wygodne łóżko do sypialni

0
329

Sen potrzebny jest każdemu człowiekowi. Przewiduje się, że człowiek powinien w ciągu jednego dnia przespać około ośmiu godzin, aby móc poczuć się wypoczętym. Oczywiście, ilość snu zależna jest dla każdego człowieka w zupełnie innej mierze. Najmniej snu potrzebują osoby starsze, seniorzy. Najwięcej śpią…małe dzieci zaraz po narodzinach. U dorosłych sprawa ma się różnie. Wiadomym jest jednak, że każdy z nas musi się wyspać i to porządnie. Aby zapewnić sobie dobry sen należy sobie zapewnić dobre i wygodne łóżko.

Jak wybrać wygodne łóżko do sypialni?

Właściwie należy to robić w dwóch etapach. Po pierwsze, jeżeli ma się tylko taką możliwość, to ramę łóżka i materac na nie należy kupować osobno. Sofy, narożniki, kanapy z wbudowanym materacem należy brać pod uwagę tylko i wyłącznie w ostateczności. Dlaczego? Ponieważ to materac w dużej mierze odpowiedzialny jest za naszą wygodę, komfort, długi oraz zdrowy sen. Sama rama łóżka nie jest aż tak ważna, aczkolwiek trzeba zwrócić uwagę również na kilka ważnych aspektów. Wróćmy jednak do materaca, który musi być dobrany pod względem masy naszego ciała, jak również materiałów z jakich został wykonany.

Nie jest bowiem powiedziany, że najlepszy jest materac tradycyjny – sprężynowy, bo nasi przodkowie na takich spali i nie narzekali. W tamtych czasach nie było dostępu do takich materaców, jakie mamy teraz, a które wykazują się lepszymi właściwościami. Lepszym materacem jest chociażby ten, który stworzony jest z pianki termoelastycznej. Dlaczego? Ponieważ w lepszy sposób dopasowuje się do ciała człowieka. To materac reaguje na zmiany naciskowe, a nie nasze ciało na materac. Jak dowodzą kolejne badania z materaca piankowego zadowolona jest większa część użytkowników. Nie zapominajmy jednak również o swojej wadze.

Materace na łóżko dzielimy na miękkie, średnio – miękkie, średnio – twarde, twarde. W sieci bez problemu znajdziemy szacunkowe wagi, które przypisane są do poszczególnych grup. Pomoże to nam zwrócić uwagę na idealny materac na nasze łóżko. Wróćmy jednak jeszcze na chwilę do samego łóżka – jego ramy. Dobór takiej ramy to również bardzo ważny element, w szczególności, jeżeli nasza sypialnia jest mała.

Musimy zwrócić uwagę na wymiary ramy, aby zostawić sobie miejsce w sypialni chociażby na minimalne ruchu – zejście z łóżka i podejście do drzwi. Zawsze możemy zamówić również wspomniane już sofy, narożniki, kanapy indywidualnie, gdzie również będziemy mieli możliwość wyboru materaca, jaki zostanie w tym przypadku wykonany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here